Az üzemanyag cella laírását a bal oldali felső menűben találod meg.
Itt elfogyott a memória helyem és nem ad az Admin.
Üdv Polgár Sándor
MAI IDŐJÁRÁS ELŐREJELZÉS
Mai Időjárás
Kis Hőtérkép
Napfogyatkozás 2006 03 29
Tartalom
A szerető hivatásos intézménye
Tartalom
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
Mesterséges Gömbvillám
Mesterségesen állítottak elő gömbvillámot Izraelben
Izraeli fizikusok sikerrel állítottak elő mesterséges gömbvillámot
Izraeli fizikusoknak sikerült laboratóriumi körülmények között gömbvillámot előállítaniuk, s a mikrohullámú fúráshoz hasonló módszerrel gerjesztett tűzgömb nem gázfelhőként, hanem rugalmas anyagként viselkedett.
A gömbvillámokról nagyon keveset lehet tudni, mivel ritkán előforduló természeti jelenségről van szó, és laboratóriumi körülmények között eddig még hasonlót sem sikerült előállítani. A gömbvillámra távolról emlékeztető egyetlen jelenséget ionizált gázoknál figyelték meg. Két izraeli fizikus, V. Dikhtyar és E. Jerby az amerikai fizikai társaság tudományos folyóiratában számolt be róla, hogy hogyan sikerült tűzgömböt előállítani egy mikrohullámú sütőhöz hasonló rezonátor kamrában. Az újság honlapján videofelvételek is találhatók.
Eljárásuk a következő volt - egy mikrohullámú rezonátorba szilárd anyagot (üveget, szilíciumot, germániumot, alumínium oxidot) helyeztek, és ehhez hegyes végű rudat közelíttek. A rúd csúcsánál fókuszálódott mikrohullámú sugárzás olyan erős olyan erős volt, hogy a csúccsal szemben felmelegítette a munkadarabot, s abból fényesen világító, olvadt és félig elpárolgott felhő csapott ki - ez idáig a mikrohullámú fúrás néven ismert eljárás. A rudat ezután lassan eltávolítva "kihúzták" a plazmafelhőt. A felhő először követte a csúcsot, majd oszloppá alakult, végül a mennyezet közelében kis világító gömbbé állt össze.
A megfigyelések szerint a kis plazmagömb (bekapcsolt mikrohullámú rezonátor esetén) stabil volt, a kamrában szabadon mozgott, megperzselte a tárgyakat, és energiát kizárólag a mikrohullámú sugárzásból vett fel. A tárgyakról visszapattant, és inkább hasonlított folyadékra vagy zselére, mint gázfelhőre. A cikk végén a szerzők egyszerű elméleti modellel magyarázták, hogyan táplálkozik mikrohullámmal a gömbvillám. Arra is emlékeztettek, hogy a gömbvillám keletkezése hasonlít a fém nanoklaszterek fizikájánál ismert plazma-rezonancia jelenségre. Véleményük szerint nem lehetetlen, hogy természetes körülmények között is így születik a gömbvillám - olvasható az elementy.ru orosz tudományos hírportálon.
Valódi krimibe illő történetet tarthatnak kezükben olvasóink a Magyar Nemzet négyrészes sorozatában, amely teljes terjedelemben olvasható az alábbiakban: