Polgár Sándor Űrkutatási és Utazási honlapja
Polgár Sándor Űrkutatási és Utazási honlapja
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
Linkek
 
Naptár
2024. November
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
<<   >>
 
Ennyien voltatok
Indulás: 2004-09-02
 
Korszerű üzemanyagcella hajtás

Az üzemanyag cella laírását a bal oldali felső menűben találod meg.

Itt elfogyott a memória helyem és nem ad az Admin.

Üdv Polgár Sándor

 
MAI IDŐJÁRÁS ELŐREJELZÉS

Mai Időjárás

Kis Hőtérkép

Kis Hőtérkép Magyarországról

 
Napfogyatkozás 2006 03 29
Tartalom
 
A szerető hivatásos intézménye
Tartalom
 
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
 
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
 
Újabb plazma hajtómű elven a Marsra
 
 
 
 
 
Futurisztikus meghajtási elvvel állt elő a NASA
2005. május 9. 01:30, Hétfő - Balázs Richárd
Egy érdekes NASA által finanszírozott kutatás hatodára csökkenthetné a Föld és a Mars közötti távolság megtételére fordított időt.

Egy Mars-utazás hagyományos rakétahajtóművel körülbelül hat hónapig tart. Ez az időtartam a Földre való visszatéréssel együtt akár 3 évre is kiterjedhet, mivel ki kell várni, hogy a két bolygó kellő közelségbe kerüljön egymáshoz. Egy érdekes NASA által finanszírozott kutatás azonban hatodára csökkenthetné az utazásra fordított időt. A megoldást, ami első hallásra kissé tudományos fantasztikumként hat - bár ami a megvalósíthatóságot illeti, sokak számára másodikra is - a Washington Egyetem tudósa, dr. Robert Winglee vázolta fel. Az ő elvével meghajtott űrhajó egy plazmasugarat lovagol meg. Winglee Mágneses Plazma Sugár (röviden Magbeam) Meghajtási rendszere 90 napra csökkentené az oda-vissza út időtartamát.

A Magbeam az elektromos meghajtás, az energia sugárzási rendszerek és a plazmavitorlás technikák egyvelege, mely remélhetőleg nagy tolóerőt és sebességet biztosít. A rendszer a jelenlegi nagy erejű helikon plazmagyorsítókat alkalmazná az energia sugárzásához.


A rendszerhez űrállomások generálnák a szükséges plazmát - tehát ebből már sejteni lehet az ISS-sel folytatott küszködés tükrében, hogy nem a közeli jövő technikájáról van szó. Az űrhajónak létre kell hoznia saját mágneses mezejét, ami eltereli a plazma sugarat. Az eltérített plazmasugár, mint az esernyőbe belekapott szél hozza létre az űrhajót előre toló erőt. A célbolygó körül keringő másik űrállomás szintén létrehoz egy sugarat, ami érkezéskor lelassítja az űrhajót, majd a kívánt időben elindítja visszafelé.

Általában a Mars-expedíciók akkor indulnak, amikor a Föld és a vörös bolygó egymáshoz képest a legkisebb távolságban vannak. Az űrhajót egy hagyományos rakéta állítaná Föld körüli pályára. Ezt követően a Magbeam-állomás körülbelül négy órán át lövellne plazmasugarat az űrhajóra, megadva a megfelelő löketet az utazáshoz. Az űrhajó körülbelül 50 nap alatt siklana el a Marsig, ahol egy másik állomás fogadná egy újabb sugárnyalábbal, ami lelassítja az űrjárművet. Ezután az asztronauták pályára állíthatják gépüket, majd a küldetésük mivoltából adódóan megkísérelhetik a leszállást is. 11 nap elteltével célszerű visszatérniük a marskörüli pályára, ahonnan a sugarazási procedúra újra kezdetét veszi.


Ha a kihívásokat sikerül leküzdeni a Magbeam rendszer több előnyt is biztosít majd alkalmazóinak. Elsősorban a már említett gyors utazást kell kiemelni, ami az időtartamból adódóan az űrhajósokra nehezedő kozmikus sugárzást is csökkenti, mely szintén lényeges szempont. A Magbeam a többi energiasugárzásos rendszerrel ellentétben konduktív mágneses kapcsolat létesít, ezért nem kell számolni az energia fókuszálásához szükséges gyűjtőterülettel kapcsolatos problémákkal. Mivel az energiatömeget plazma formájában közvetítik nincs szükség az energia átalakítására sem, írja Winglee tanulmányában.

A rendszer természetesen nagyobb távolságokban is hasznos lehet, bár egy űrállomás kiépítése egy távolabbi bolygó körül jelenleg elég vadul hangzik.
Kapcsolódó linkek
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés


Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2005. máj. 18. 15:41 | válasz erre | #101
Tudományos eszmecsere/ New World Order/ # 223, #224, #225 hozzászólás
G. Orwell szerint miért kell a hadsereg...
Caro  
2005. máj. 17. 18:18 | válasz erre | #100
Mi kerül többe, a katona fizetése, vagy a munkanélküli segély?
Ez nem megoldás, inkább fejlesztenék az oktatást, és helyeznék el őket rendes pályákon.
2005. máj. 16. 23:13 | válasz erre | #99
Igaz sokkal nagyobb gond lenne, ha munkanélkül kóborolnának az országban...
Caro  
2005. máj. 16. 20:43 | válasz erre | #98
A sík amerikaiakat valahol el kell helyezni. :D
Lehet csak ezért tartják fenn az armyt. :D
Gade  
2005. máj. 16. 18:29 | válasz erre | #97
Az US Army létszámát szerintem is lehet ne csökkenteni de akkor Irkkal meg a töbi helyel amibe az usa belemászott nekünk is lene gondunk, mert nem vagyunk tul mesze.
2005. máj. 16. 15:56 | válasz erre | #96
Hát ez a baj... hagyjunk mindent úgy ahogy van... nekem jó, a többi meg nem számít...
Caro  
2005. máj. 15. 19:05 | válasz erre | #95
Szerintem a NASA-t ne bántsuk.
Az armyra nem lenne sok szükség, dehát az usa szuperhatalmaskodni akar...
A cia-t, meg az ilyen nyomorék szervezeteket meg inkább hagyjuk...
2005. máj. 15. 07:53 | válasz erre | #94
Én annak örülnék, ha a költségvetés megfordulna:
a NASA, CIA, US Army kapna összesen annyi pénzt, mint amennyit az alant írt programokra most költ az USA kormánya...
Caro  
2005. máj. 14. 22:00 | válasz erre | #93
Igen már volt :)
dez írta rá asszem, hogy az egyszerű, csak a másik irányba is kell nyomatni egy sugarat.
Gade  
2005. máj. 14. 21:48 | válasz erre | #92
Lehet hogy irtátok már ha igen akkor mindenkinek bocsi. De mi van az erö ellen erö elvel azt az állomást vagy mit ami a plazmát küldi azt mi tartja ?Mert a képek alapján az ott lebeg.
2005. máj. 14. 08:19 | galéria | válasz erre | #91
A Pentagon főleg azért kényszerűl takarékoskodni, mert az Afganisztáni és Iraki háború sokkal több pénzbe kerül nekik, mint számították (pl. az összes Iraki Humvee felpáncélozása, stb.). Az idei évre csaknem 500 milliárd $-t számíthatnak a Pentagon kiadási oldalán...

Persze azért siratni nem kell őket, még így is messze ők költik a legtöbbet K+F-re. ;)
Caro  
2005. máj. 14. 07:57 | válasz erre | #90
Ha már tőlük is elveszik a pénzt, akkor nagy sz*rban lehet az USA.
De tényleg, ha a hadsereg sem fejleszt már akkor ki fog? A civil szféra közel sem költ annyit K+F-re mint a hadsereg.
Én nem akarok bankárállamban élni. Pedig az USA-ban most már az megy. És sajna, az EU is közelít.
2005. máj. 13. 21:15 | galéria | válasz erre | #89
Egy rakéta elmegy hőpajzs nélkül is.

Egy Mach 5-el, kis magasságban haladó rakéta nem elmegy, hanem inkább szétolvad...

Továbbra is ott a baj, hogy valószinüleg nem követed a katonai kutatásokat. Olyan cuccokat fejlesztenek, mint pl. hiperszónikus, pulzus-hajtóműves robotrepülőgépek, amelyek lézer-radarral tájékozódnak, maguk derítik fel a célpontokat, és miután beazonosították őket és megállapították a célpont típusát, annak megfelelő résztöltetett oldanak ki rá...

Ez bizony igencsak magas szintű technológiát követel (olyannyira, hogy ennek az adott programnak a fejlesztését valószinüleg fel is fogják függeszteni, mivel a Pentagon megkurtítja a fejlesztések költségvetését is, és nem támogat számos olyan programot tovább, amelyek rövid távon nem hoznak eredményt...).
Caro  
2005. máj. 13. 20:25 | válasz erre | #88
Elvileg 2020 ban beindítanak kettőt. Nincs az olyan messze.
Caro  
2005. máj. 13. 20:23 | válasz erre | #87
HUmanEmber41st: akkor kezdd! :D majd én szponzorállak, de nagy keretre ne számíts. ;)

[NST]Cifu: nyilván ha van valami azt felhasználják a hadseregben is. de ott nem feltétlenül létszükséglet. Egy rakéta elmegy hőpajzs nélkül is. Egy űrhajó is elmegy, csak vissza nem jön. :) Aztán ott a nanotechnológia. Az sem elsősorban a hadsereg igénye, de ha lesz, jóhogy beépítik.
Egy űrhajónak belépéskor kilógrammonként kb. 18 millió J energiát kell leadnia! Egy perccel számolva az 300 kilowatt/kg! Egy rakéta ettől elég messze van.
2005. máj. 13. 19:15 | válasz erre | #86
Azt mondtam, "míg nincs nullponti energiás"...de még a fúziós erőmű is a jövő zenéje...amit írtam, el lehetne kezdeni akár holnap is..
2005. máj. 13. 16:30 | galéria | válasz erre | #85
???????????

1.: Vannak hőálló burkolatott igénylő robotrepülőgépek és rakéták (akár Mach 5 sebesség kis magasságban...), hogy az interkontinentális ballisztikus rakéták visszatérő robbanófejeiről ne is beszéljünk.
2.: A nagy hatótávolságú robotgépek és ballisztikus rakéták már az 1950-es években is ugyanolyan elven működő inerciális (tehetettlenségi) irányítórendszerrel rendelkeznek, mint az űrsiklók most, és a mai megfelelőik legalább annyira pontosak, mint az űrsiklóban lévő...
Caro  
2005. máj. 13. 15:39 | válasz erre | #84
Én nem kiabálnám olyan hangosan azt a nullponti energiát. Szerintem nekünk tökéletesen megtenné egy fúziós erőmű. Annál jobb energiaforrás nem kell.
De a napenergiát is ki lehetne használni. Nem értem a napelemek miért olyan drágák. Szilícium. A földkéreg leggyakoribb anyaga. Valószínüleg kicsi a kereslet. Pedig a legjobb az lenne. A szél és vízenergia meg a biomassza már a napenergia közvetett hatásai, erért közel sem olyan jó a naphatásfokuk, mint egy napelemnek.
De a robbanómotorok azok tényleg siralmasak. Több mint 100 éves technológia. Azóta csak foltozták. Egy villanymotorral meg lehet azt csinálni, hogy felmész egy hegyre, meg lejössz róla, és alig fogyasztasz valami áramot(mert lefelé visszatölti az aksit). Vagy a motort hátramenetbe kapcsolod, így fékezel, asszem az is indukál áramot, és az is tölt. És nincs alapjárat, és sebességekből se kell sok(max 2, nagyon profiknak 3). A villanymotor kis fordulaton rendelkezik nagyobb nyomatékkal.
De most olvastam, hogy a Toshibánál csináltak olyan akksit(becsúszott némi nanotechnológia:)), hogy 60szor gyorsabban éri el a 80%-os töltöttséget, mint a hagyományos lítium, és hogy 1000 töltés után csak 1 százalékot vesztettek erejükből, és -40 C-n is működnek.
És ez is valami lítium módosulat, ami ráadásul nagyon könnyű az ólomakkumulátorokhoz képest.
Caro  
2005. máj. 13. 15:31 | válasz erre | #83
Te nem érted miről van szó.
Tudom, hogy a technológiák nagy részét a hadsereg rendelte meg. De az ő igényeik nem akkorák, mint az űrkutatáséi.
Egy rakétát nem kell hőálló anyagokból építeni, meg 150000xes nagyítású optikával ellátni.
Neki elég az, ha megtalálja a célt, m
 
Idő
 
chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Linkgyűjtemény ajánlat
 
Háttérzene honlapomon
 
MagyarNemzetOnline hírei
 Gyurcsány-dosszié
Újabb dosszié nyílt meg Gyurcsányról

Valódi krimibe illő történetet tarthatnak kezükben olvasóink a Magyar Nemzet négyrészes sorozatában, amely teljes terjedelemben olvasható az alábbiakban:

• A fattyú neve: Nomentana
• Futószalagon készültek a hamis iratok
• Nomentana Kft.: a cégbíróság fantomja
• Sötét árnyék a miniszterelnöki széken
 
Zöld sáv menü a jobb oldalon

Zöld hírek
Környezetügyi beruházások 800 milliárd forint értékben (18:01)

BA: új stratégia kell a zaj ellen (16:14)

Egyre hatékonyabb a szelektív hulladékgyűjtés (2006-02-28)

Ismét megnyitották a zsilipet Siófoknál (2006-02-28)

Kína 32 atomerőművet épít (2006-02-27)

Közel kilencven embert telepítettek ki belvíz miatt (2006-02-22)

Zöld cégek
Napkollektor

Napelem

Szélenergia

Vízenergia

Geotermikus energia

Biomassza és egyéb

Szolár építészet

Törvénytár
Keresett szó a jogszabály címében és szövegében:

Kalkulátorok
Mekkora összeget kíván lekötni?
Mennyi időre kívánja pénzét lekötni?

Cégtár Light
A cég neve:

 
Michalangelo Dávidja

Don't copy me!

 
Gyurcsány pere Kaposváron indult
Tartalom
 
PestMegyeiRenőrség nemcsak velem szemben tévedett és csalt
Tartalom
 
Dugóhúzó pályáú kisbolygók
Tartalom
 
Az IONHAJTÓMŰ elve.
Tartalom
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?