Polgár Sándor Űrkutatási és Utazási honlapja
Polgár Sándor Űrkutatási és Utazási honlapja
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
Linkek
 
Naptár
2024. November
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
<<   >>
 
Ennyien voltatok
Indulás: 2004-09-02
 
Korszerű üzemanyagcella hajtás

Az üzemanyag cella laírását a bal oldali felső menűben találod meg.

Itt elfogyott a memória helyem és nem ad az Admin.

Üdv Polgár Sándor

 
MAI IDŐJÁRÁS ELŐREJELZÉS

Mai Időjárás

Kis Hőtérkép

Kis Hőtérkép Magyarországról

 
Napfogyatkozás 2006 03 29
Tartalom
 
A szerető hivatásos intézménye
Tartalom
 
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
 
Térhajtómű Miguel Alcbeirre 1996
Tartalom
 
A két első PC a monitorban!

Ez nem csak egy monitor, ez egy számítógép
2006. február 24., péntek, 16:09|Utolsó módosítás: 2006. február 24., péntek, 21:51

A cikk betűmérete : kisebb nagyobb

Kipróbáltuk az Apple cég legújabb, már Intel processzorral szerelt iMac számítógépét. A dizájnos, hófehér masina képességeit egy tajvani gyártású, fekete színben pompázó LCD PC-vel vetettük össze.


Kétmagos szupergép fehérben 1/2. oldal >>

Forrás: [origo]
A két tesztalany képe nagyban
iMac: pro és kontra
+ gyöngyörű dizájn és anyagok
+ nagyon jó képminőség
+ csendes működés
+ felhasználóbarát kezelés
- magas ár, csak 1 év garancia
- a Front Row rendetlenkedett
- kevés még az inteles szoftver
Képgaléria

Nézze meg a két szupergép fotóit!iMac kontra LCD PC


Az Apple iMacje a legszebb számítógép, amit kapni lehet. A méretes, monitorral egybeépített gép - vagy inkább számítógéppel egybeépített monitor - az íróasztal vagy a nappali díszének is beillik. A dizájn sokakat megtévesztett: aki elsőre látta a modellt, mind megjegyezte, milyen szép moniturunk van, míg fel nem világosítottuk róla, hogy ez egy komplett asztali számítógép.

A minimalista dizájn hatásosságát csak fokozza, hogy minden csatlakozót a gép hátulján rejtettek el a tervezők, a házat pedig elöl egy plexiréteg is borítja: ennek átlátszó pereme szemből is láthatóvá teszi a kijelző jobb oldalán elhelyezett DVD-meghajtót. Az egész gép elegáns és finom kidolgozású, ergonómiája pedig tökéletes. Bár a billentyűzet nekünk elsőre keménynek tűnt, a PC-s egerekhez szokott kéznek viszont több idő kell, hogy a Mighty Mouse-hoz (a gyártó első többgombos) egeréhez hozzászokjon. Kellemes apróság a gép beépített iSight kamerája, amelynek segítségével egyszerűen és villámgyorsan lehet portrékat készíteni vagy videotelefonálni az interneten keresztül.

Mi a nagyobb, 20 hüvelykes kijelzővel ellátott modellt próbálhattuk ki: előtte ülve a felhasználó teljes látómezejét betölti a kristálytiszta, oldalról is jól látható kép. A kisebb, 17 collos modellnél is nagyon jól esik a szemnek szélesvásznú képarány, de miután az ember egy ekkora kijelző előtt tölthetett egy kis időt, tapasztalatunk szerint már nem nagyon szeretne kisebbet. A hatalmas kijelző teljesen új dimenzióba helyezi a számítógépezést, és akár LCD-televízió helyett is jó opció - lenne, ha kapott volna beépített tévétunert. Ezt az alkatrészt azonban csak külön lehet megvásárolni a Macekhez: a hazai Apple Center kínálatában 50 illetve 100 ezer forintos ár körüli modellek szerepelnek. A gép a beépített hangszórókkal kicsit dobozhangon szól, de akár 5.1-es hangrendszerű házimozi-szettet is lehet kötni rá.

Melyik gép indul gyorsabban?

Nézze meg videónkat!


iMac vs. Clevo LCD PC


A multimédiás funkciók élvezetét fokozza, hogy a gép hihetetlenül halk: a tesztelés során egyedül a DVD-lejátszóból tudtunk kicsalni hallható zajt, illetve egyszer-egyszer ciripeléshez hasonló, azonosíthatatlan eredetű zörejekre lettünk figyelmesek. Mindezeket leszámítva a gép csendben dolgozik - cserébe hátul melegszik is rendesen, ennek köszönhetően az új számítógépek műanyagos-szilíciumos illata lengte be hosszabb használat után.

Debütál az Intel-processzor

Az iMac az első olyan Apple számítógép, amelyben a korábbi IBM PowerPC helyett már a kétmagos Intel Core Duo processzor lakozik. Az előző G5-ös lapkával széria névleg ugyan gyorsabb volt (a G5-ös 2,1 gigahertzes órajele után az Intel "csak" 2 gigahertzes), az új lapka kétmagos architektúrája jóval erősebb elődjénél. Az átállás csak azért okozhat - időlegesen - problémát felhasználóknak, mert meg kell várniuk az inteles géphez optimalizált  szoftvereket.

Forrás: [origo]
Akcióban az iSight kamera

A használat kényelmét fokozza a rendkívül gyors indulás: mint mellékelt videónkon is látszik, a gép nagyon gyorsan áll használható állapotba a Power gomb megnyomása után. A gyári adat 25 másodperc, amit az indítás után automatikusan betöltődő programokkal telepakolva sem lépett túl jelentősen (nem úgy, mint egy "fáradtabb", azaz jópár telepített szoftvert tartalmazó Windows). A Mac OS X operációs rendszer felülete pedig tényleg káprázatos képet nyújt, főleg a Windowshoz szokott szemnek: ugyan a hatáskeltésen kívül semmi értelme, de a készítők egy sor vizuális effekttel dobták fel az operácós rendszert. A dock (a tálca maces megfelelője) ikonjai megnőnek az egérkurzor alatt, a lezárt ablakok pedig nem egyszerűen eltűnnek, hanem lefolynak a képről.

Multimédia távirányítással

Nézze meg videónkat!


Az Apple iMac használatban


A tesztelésre kapott masinára angol nyelvű operációs rendszert telepítettek: a Mac OS X sajátosságának köszönhetően ezt néhány megabájtos fájl letöltésével egyszerűen, mindenféle újratelepítgetés nélkül magyarítani lehetett volna. Sajnos nem volt szerencsénk, a hazai Apple honlap átalakítása miatt a nyelvi állományt nem lehetett letölteni.

Nem rutinos Mac-használóként eleinte meggyűlt a bajunk a géphez adott magyar billentyűzettel is. Bár a tasztatúrán minden ékezetes karaktert feltüntettek, a speciális karakterek (például a \) nem kerültek rá a gombokra, így ezeket csak hosszas próbálkozás után lehet megtalálni.

Forrás: [origo]
A szokatlan billentyűzet

Távirányító: extra kényelem, hiányosságokkal

Almásdoboz a monitor mellé

Kipróbáltuk a Mac Minit is.


Olvassa el tesztünket!


Az iMac leglátványosabb szoftvere  a Front Row, a távirányítóval vezérelhető univerzális médialejátszó, amely a gépen található zene- kép- és videofájlokat és DVD-ket tudja lejátszani. Igazából ez a szoftver ad értelmet a géphez mellékelt távirányítónak, és emeli egy multimédiás szórakoztatóközpont rangjára az iMacet. Tapasztalnunk kellett viszont, hogy nem működik tökéletesen: a lejátszási lista összeállításakor hajlamos volt kiszámíthatatlanul sokáig várakoztatni minket, és egy idő után a mozifájlokkal többé nem boldogult többé - ha ezt az opciót nyitottuk meg, egyszerűen kilépett. Az alkalmazás csak az OS X-szel együtt telepített lejátszókat használja, és bár a gép hangerejét bármikor szabályozhatjuk a távirányítóval, más lejátszóprogramot (egyelőre?) nem lehet vezérelni vele.

Az Apple-életérzést meg kell fizetni

További független fejlesztésű lejátszók telepítésére pedig szüksége lesz a modell vásárlóinak, főleg, ha korábban windowsos PC-t használtak. A géphez adott Quicktme - amely csak egy korlátozott tudású próbaverzió - ugyanis nem boldogul például DivX- és vagy Windows Media fájlokkal. Az egyszeri felhasználónak ilyen ügyben tehát célszerű szétnéznie külön- böző maces fórumokon, és a közösség tanácsai alapján saját kezűleg összeszedni a szükséges alkalmazásokat: mi sikerrel vetettük be a VLC Player-t és a Windows Media Player Mac-re írt változatát, de például a Flip4mac cég  Quicktime-ba beépülő moduljával is le lehet játszani a Windows Media formátumú állományokat. Az Apple-lejátszó ingyenes verziójának legnagyobb büntetése, hogy a Front Row-n kívül nem engedi teljes képernyősre kinagyítani a lejátszott filmet: ehhez meg kell venni a Pro változatot mintegy tízezer forintért.

Forrás: [origo]
Mágnes rögzíti a távirányítót

Az irodai szoftverek terén sem kényeztet el az iMac: a gépre telepítve csak az iWork 30 napos próbaverzióját szállítják, amelynek teljes ára 26 ezer forint - a maces szaklapok szerint viszont nem éri meg rá költeni, mivel egy korlátozott képességű szövegszerkesztő. A PC-s beidegződésekkel rendelkező felhasználó ennek tudatában az ingyenes OpenOffice után kapna, azt viszont csak az X11 grafikus alkalmazáskörnyezet telepítése után lehet használni az OS X-en, amely szerepel a géphez adott telepítőlemezen (bár ehhez a DVD-hez nekünk nem volt szerencsénk). A Windowson megszokott Microsoft Office legolcsóbb változata 42 ezer forint, és az átálláshoz talán ez a legjobb. Megnéztünk ugyanis pár bonyolultabb - képekkel, függőlegesre állított szövegmezőkkel, színes ábrákkal - ellátott dokumentumot, amelyeket az iWorkből exportáltunk .doc vagy .rtf formátumban, de ezeknek nem örültek volna windowsos gépen dolgozó partnereink, ha megkapják őket. 

A kisebb multimédiás munkákhoz szükséges alkalmazások - kép- és videoszerkesztő, zenekészítő program - azonban megtalálhatók a gépen az iLife alkalmazáscsomag keretein belül. A szoftverek egyszerű, felhasználóbarát kezelőfelülettel rendelkeznek, és kis játszadozással elsajátítható működésük - ebben mutatkozik meg igazán az Apple erőssége. Ha tehát vásárlás után tesszük le a gépet az asztalra, az otthoni szórakozáshoz majdnem minden megvan rajta, a komolyabb munkához való szoftverek viszont kisebb beruházást vagy utánajárást igényelnek.

Forrás: [origo]
Az extra kényelmes meghajtó

Rosettával nem mindig szép az élet

A letölthető szoftverek telepítése egyébként nagyon egyszerű a Macen: rendszerint egy becsomagolt Disk Image állományt kapunk, amelyet megnyitva már csak a szoftver ikonját kell elhelyeznünk az alkalmazások között. Általában nincs szükség hosszas telepítésre, paraméterek megadására, és persze újraindítani sem kell a gépet. A szoftverválasztásnál azonban érdemes odafigyelni arra, hogy melyik alkalmazásnak van már Intel-processzorra optimalizált (Universal) változata. Ugyan a beépített, Rosetta névre keresztelt emulátorral az Intel-processzors iMac is gond nélkül futtatja a G5-ösre írt szoftverek zömét, az emuláció az összehasonlító sebességtesztek - valamint tapasztalataink - szerint is lelassítja a munkát.

Velünk tesztelt Kelt, a maces blogger

Akiknek volt már Mac a kezük alatt, és meglátják az új iMac-et, valószínűleg mind arra gondolnak: kell egy ilyen! Gyönyörű kép, gyors processzor és a persze OS X. Hogy az új felhasználók eligazodnak-e a PowerPC-s és a natív programok közt, már egészen más kérdés.

Bővebben a benyomásokról a blogon.



Worldshots Blog


Az összehasonlító sebességtesztek szerint ez igaz a legtöbb, nem inteles gépre optimalizált alkalmazásra, például a Photoshop képszerkesztő szoftverre is. A jelenleg forgalomban lévő CS2-nek pedig már nem lesz Universal változata macre, mivel az Adobe csak a következő Creative Suite csomagot adja ki ilyen verzióban. Legrosszabb esetben egyes programok nem is futnak az emulátorral: így például nincs még az új iMacre használható PC-emulátor, mivel a Microsoft VirtualPC-je sem működik az új platformon.

Az extrákért fizetni kell

A Front Row rendetlenkedésén kívül más szoftveres problémát nem tapasztaltunk, az általunk kipróbált programok villámgyorsan indultak el és reagáltak minden utasításra, kivéve a Firefox böngészőt. A nyílt forráskódú böngésző ezért nem a legjobb választás Macen, érdemes inkább a "beépített" Safarit vagy a Mozilla Alapítvány másik nyílt szoftverét, a Macre szánt Caminót használni. Az Apple-életérzés keretében minden Macintosh-hoz jár egy többek közt e-mail címet és tárhelyet magába foglaló .mac internetes hozzáférés is, de a teljes körű online szolgáltatásokért - például a tárhelyért - a 30 napos próbaidőn túl szintén fizetni kell.

Az iMac tehát külsőre mindenképpen vonzó és vásárlócsalogató jelenség, de nekünk az egész teszt alatt az jelentette a legnagyobb dilemmát, vajon megéri-e az árát egy ilyen gép? Az iMac indulóára ugyanis 360 ezer forint - az általunk kipróbált 20 collos, 2 gigahertzes példányért viszont már 470 ezret kellene leszurkolni a kereskedésben. Az amerikai árlistákat böngészve feltűnt, hogy az Apple nagyon megdrágul, mire Magyarországra ér - s ennek csak részben jelenti okát a két országban alkalmazott áfakulcs.


1/2 következő oldal >>

1. Kétmagos szupergép fehérben

2. Szénfekete kihívó Tajvanból



Nyomtatható verzió Küldje tovább ismerősének!






5 megapixel képfelbontás, 12x-es optikai zoom, képstabilizátor, mozgókép felvételi lehetőség, LCD kihajtható kijelző, elforgatható, video kimenet.

ÁRA: 104.400

 
Idő
 
chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Linkgyűjtemény ajánlat
 
Háttérzene honlapomon
 
MagyarNemzetOnline hírei
 Gyurcsány-dosszié
Újabb dosszié nyílt meg Gyurcsányról

Valódi krimibe illő történetet tarthatnak kezükben olvasóink a Magyar Nemzet négyrészes sorozatában, amely teljes terjedelemben olvasható az alábbiakban:

• A fattyú neve: Nomentana
• Futószalagon készültek a hamis iratok
• Nomentana Kft.: a cégbíróság fantomja
• Sötét árnyék a miniszterelnöki széken
 
Zöld sáv menü a jobb oldalon

Zöld hírek
Környezetügyi beruházások 800 milliárd forint értékben (18:01)

BA: új stratégia kell a zaj ellen (16:14)

Egyre hatékonyabb a szelektív hulladékgyűjtés (2006-02-28)

Ismét megnyitották a zsilipet Siófoknál (2006-02-28)

Kína 32 atomerőművet épít (2006-02-27)

Közel kilencven embert telepítettek ki belvíz miatt (2006-02-22)

Zöld cégek
Napkollektor

Napelem

Szélenergia

Vízenergia

Geotermikus energia

Biomassza és egyéb

Szolár építészet

Törvénytár
Keresett szó a jogszabály címében és szövegében:

Kalkulátorok
Mekkora összeget kíván lekötni?
Mennyi időre kívánja pénzét lekötni?

Cégtár Light
A cég neve:

 
Michalangelo Dávidja

Don't copy me!

 
Gyurcsány pere Kaposváron indult
Tartalom
 
PestMegyeiRenőrség nemcsak velem szemben tévedett és csalt
Tartalom
 
Dugóhúzó pályáú kisbolygók
Tartalom
 
Az IONHAJTÓMŰ elve.
Tartalom
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?