"Rövidesen mehettek disznót őrizni" - egy MSZP-s támogatású polgármester különös pályafutása
Mi az a PPSZ?
Gavra Gábor 2006. augusztus 7. 10:07
Különös fordulatot vett a Pest megyei Páty község 2002-ben szocialista támogatással megválasztott polgármesterének pályafutása. Bognár András, aki négy éve és most is függetlenként mérette meg magát az önkormányzati választáson, egy felettébb különleges alakulatra cserélte le az őt az előző alkalommal támogató szocialistákat.
Katolikus, zsidó, ateista
Bognár András 2002-ben először lett a 6000 lakosú község első számú vezetője, elmondása szerint azért vállalta, hogy függetlenként szocialista támogatással indul, mert mindenképpen véget kellett vetni az előző önkormányzati időszakot jellemző, szerinte katasztrofális politikának. Ám az MSZP-től való távolodása néhány hónappal megválasztása után megkezdődött, amikor Bognár szavai szerint a Pátyon amúgy nem túlságosan erős szocialisták megkísérelték úgymond „bedarálni”, miután „meggyőződtek arról, hogy nem találnak fogást” rajta.
Bognár András helyett ezúttal ifj. Nagy Ferencet indítja a helyi MSZP-szervezet ősszel, aki történetesen a helyi szocialista alapszervezet elnök asszonyának fia; de tudomásunk szerint a pátyi Fidesz sem szerette meg a polgármestert annyira, hogy ősszel a saját színeiben indítsa; sőt ők is ellenjelöltet állítanak vele szemben.
Bognár András hivatalában (Fotó: zsambekimedence.hu)
Bognár András azonban okkal bizakodik: hivatalban lévő független polgármesterként komoly esélye van az újrázásra; lelki békéje pedig biztosított, hiszen megtalálta azt a politikai erőt, amely végre nem „pártkatonaként”, hanem az ország jövőjének zálogaként tekint rá és sorstársaira, Magyarország polgármestereire.
Mi az a PPSZ?
Bognár András az MSZP-vel lezajlott flörtje után hamar új otthonra talált annak köszönhetően, hogy három, korábban közéletünk egy jól körülhatárolható területéről ismert férfiú egy új politikai formáció megalapítását határozta el.
A rendszerváltás utáni első parlamenti ciklus MDF-es parlamenti képviselőjeként megismert, azóta pedig változatos összeesküvések leleplezésére szakosodott, „elkötelezetten katolikus” Kőrösi Imre „zsidó barátjával”, a Torgyán József vezette Kisgazdapárt jogi ügyeit évekig intéző Tímár Györggyel, valamint a légimentő-szakma kötelékéből titkosszolgálati ügyek szakértőjévé előlépett, különben „ateistának nevelt” Kozenkai Jenővel határozta el a Polgárok és Polgármesterek Szövetsége az Élhető Magyarországért Párt (röviden Polgárok és Polgármesterek Pártja, még rövidebben PPSZ) megalapítását.
A PPSZ „Alapvetése” a következő mondattal indul: „Nem az a kérdés, hogy jobbra szavazunk vagy balra, ugyanis kérdés sincs! Csak állítás van!”
Ez pedig a következő: „Az országnak már van 3200 olyan választott vezetője, polgármesterek és mintegy 20 000 önkormányzati képviselő, akiket a települések polgárainak többsége, érdekeik képviseletére megválasztott. Belőlük az eltelt időszak alatt felnőtt egy olyan generáció, amely nemcsak a település, de a régió és az ország vezetésére is alkalmas.”
Kőrösi Imre (Fotó: ppsz.hu)
A PPSZ célja tehát, hogy a hazai önkormányzati rendszerben rejlő szürkeállomány-tartalék mozgósításával előbb regionális, majd országos szinten kiragadja a hatalmat a – rögtön meglátjuk, milyen – parlamenti pártok kezéből, hiszen szerintük „az elmúlt 16 évben rendszerváltás helyett vagyont váltó, parlamenti diktatúrát létrehozó és működtető ún. politikai elitnek mennie kell”.
Nem véletlen – tudjuk meg az Alapvetésből – hogy az önkormányzatok léte „rendkívüli veszélyt jelent a jelenleg hatalmat gyakorlókra, amelyet [!] az is jelez, hogy négy párti megegyezés született az önkormányzatok számának jelentős mérséklésére, ezen keresztül a nép közvetlen választott képviselői jelentős részének menesztésére”.